WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA WARMIŃSKI ZAKĄTEK

  • Kopernik TV
  • TELEWIZJA LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA WARMIŃSKI ZAKĄT...

Nowa jakość w obsłudze klienta

WOD-KAN
W Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie trwają prace nad uruchomieniem Elektronicznego Biura Obsługi Klienta.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie idzie z duchem czasu. Do 2023 roku obsługa interesantów zyska nową jakość za sprawą Elektronicznego Biura Obsługi Klienta. Inwestycja podzielona jest na kilka etapów. „Każdy pracownik będzie miał zupełnie zmieniony system. Inaczej będzie się wystawiało faktury. Cały przebieg dokumentów będzie odbywał się w sposób elektroniczny. Natomiast kolejne etapy to jest system telemetrii, czyli opomiarowanie miasta w zużycie, elektroniczne odczyty radiowe wodomierzy” – zapowiada Anita Chudzińska, rzecznik PWiK.

Nowa technologia w pierwszej kolejności trafi do mieszkańców osiedla Dajtki. W każdym gospodarstwie domowym zostanie zainstalowany wodomierz z możliwością odczytu radiowego. Nowy system pozwoli na szybką lokalizację ewentualnych awarii. „Pozwoli nam monitorować zjawiska takie, jak nadmierny przepływ w sieci albo też brak przepływu” – mówi Jarosław Słoma, wiceprezes PWiK. „Z dokładnością do metra będziemy mogli sprawdzić, gdzie ta woda się leje. Więc są oszczędności dla każdego z nas. Dla klientów, bo będą widzieli, że coś jest nie tak u nich z instalacją, ale również dla firmy, dla całego przedsiębiorstwa i dla ochrony środowiska oczywiście, ponieważ będziemy minimalizować te wycieki wody, a czas usunięcia, dotarcia do miejsca awarii będzie znacznie skrócony” – dodaje Anita Chudzińska.

Ostatni etap inwestycji zakłada udostępnienie elektronicznej platformy, za pomocą której mieszkańcy bez wychodzenia z domu będą mogli załatwić niemal każdą sprawę. „Na sam koniec, czyli na początku 2023 roku, cały system obsługi klienta, czyli biuro elektroniczne, wszelkie wnioski, opłacenie faktur, do tego każdy mieszkaniec Olsztyna, każdy nasz klient będzie miał dostęp za pomocą Internetu” – mówi Anita Chudzińska.

Koszt stworzenia Elektronicznego Biura Obsługi Klienta to blisko 4 mln złotych. 2,5 mln złotych pochodzi z funduszy unijnych.